Zdravé a ekologické bydlení

Oba tyto pojmy jsou spolu velmi svázány.  Dřevo samo o sobě je materiál, který působí velmi pozitivně na člověka. Ideální je právě využití přírodně narostlého dřeva, které zrálo za přírodních klimatických podmínek. Takový materiál neobsahuje žádné látky, které by negativně působily na lidský organismus. Dřevostavba je velmi šetrná k okolnímu prostředí zejména v oblasti zatížení životního prostředí při její výstavbě, užívání, ale i při její likvidaci. Použité materiály jsou zdravotně a ekologicky nezávadné. Při výstavbě se spotřebuje mnohem méně energie a vyrobí mnohem méně emisí CO2 než u zděných staveb.

Ekonomické výhody

Dřevostavba dosahuje vyššího tepelného odporu, než požadují současné normy. Izolace mezi venkovními stěnami, ve vnitřních stěnách, příčkách a stropech má za úkol nejen eliminovat tepelné ztráty domu, ale i tlumit hluk. Stěny mají výborné zvukové izolační vlastnosti díky mimořádné schopnosti minerální izolace, která pohlcuje zvukové vlny. Právě díky kvalitní izolaci a tepelnému odporu se náklady na vytápění u dřevostavby pohybují řádově o několik tisícovek níže, než náklady na vytápění u klasického zděného domu.

Při stejné velikosti zastavěné plochy se kompletní dřevěná dřevostavba vyplatí

Majitel tohoto domu totiž získá díky vyzkoušené konstrukci dřevěných panelů, ze kterých je dřevěný dům postaven, větší obytný prostor. Je spočítáno, že u domu s obytnou plochou okolo 100 m2 se jedná o cca 10% nárůst obytné plochy. Dřevostavby jsou ideálním řešením pro ty, kteří potřebují rychle řešit svou otázku pohodlného bydlení. Výstavba dřevostavby oproti klasickému domu trvá daleko kratší dobu. Je totiž možné stavět i v příznivých zimních podmínkách.  Pokud je hotová základová deska, výstavba dřevostavby je hotová za 3-4 měsíce. Velmi se tím snižují stavební náklady při dozoru výstavby, ubytování stavebníků a podobně.

Životnost a bezpečnosti dřevěné dřevostavby

Dřevěné dřevostavby představují bezstarostné bydlení po několik generací. Je to garantováno díky modernímu technickému řešení s minimálními nároky na údržbu ze strany uživatele. Fyzická životnost dřevostavby je plně srovnatelná se zděnou stavbou. Její stavební úpravy či rekonstrukce, jsou daleko snazší, rychlejší, a také levnější i při opravách způsobených živelnou pohromou, což ocení zejména obyvatelé v zátopových oblastech. Dřevostavba je velmi odolná i proti ohni. Díky absenci dutých prostor a nehořlavé izolaci a impregnaci dřevěných desek, velmi dobře odolá ohni. Stačí pak vyměnit je poškozené dřevěné panely.

Dřevěné dřevostavby mají i velmi příznivou cenu, přibližně o 5 – 15% nižší než srovnatelné zděné domy.